Žalias Ošas 2023

Projektai, renginiai

"Žalias Ošas" žalioje Klaipėdos oazėje senamiesčio vidury

 "Žalias Ošas" – tai dainuojamosios poezijos, akustinės muzikos ir kūrybos plačiąja prasme festivalis. Žalias, nes vyksta vasarą, gamtoje, pievoje, Klaipėdos centre, uždarame kieme, šalia 10 Tiltų kiemo kavinės (Bažnyčių g. 6) birželio 17 d. nuo 16 valandos. Ošas, nes atlikėjai iš visos Lietuvos susirenka paošti ten, kur ošiama ištisus metus – prie jūros.  
 
Koncertas yra atviras, nemokamas, o pristatoma kūryba - tik gimtąja kalba. Tai yra du pagrindiniai principai, kurių nuo 2018 laikosi organizatoriai - VšĮ "Baltas sodas".  
 
Šiais metais renginys pasižymi debiutantų gausa, jų beveik pusė visų scenoje būsiančių atlikėjų. Tiesa, šiuo atveju debiutantai - ne scenos, o Ošo renginių naujokai. Be jų bus galima išgirsti ir senbuvius: Joną Baltoką ir JieDu, Aldoną Stankutę (Vilnius), Alvydą Stalaučinskį, Rolandą Kulikauską (Jurbarkas), Milgintą Palubinskaitę, Dovilę Karpiūtę (Vilnius), Justiną ir Vytautą Kairius, kurie ir pradės koncertą ketvirtą valandą popiet. 
 
Renginyje fotografijų parodą pristatys sparčiai kylanti Lietuvoje fotografė - peizažistė Inga Radavičienė. 
 
Kiemelis, kuriame vyks Žalias Ošas, yra populiari kamerinių renginių vieta. Po koncerto,  21:30 val. toje pačioje erdvėje bus rodoma romantinė komedija „Tobulas pasimatymas", režisierius Robertas Razma. 
 
Toje pačioje erdvėje vyksta ir Klaipėdos Lėlių teatro stovyklėlės ir VšĮ "Baltas sodas" organizuojami  festivalio „Obuoliai prinoksta rudenį" koncertai.

Organizatoriai žada jaukią dainuojamosios poezijos popietę, į kurią kviečia ateiti su šeima, draugais, bičiuliais ir net augintiniais.
 
Daugiau informacijos www.osas.lt 
 
Spontaniškai organizuojamas festivalis „Ošas“ birželio 17d. vėl sugrįžta į Klaipėdą! 
Jaukiame ir nuolat žaliuojančiame kavinės „10 Tiltų Kiemas“ ir Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro žaliajame kiemelyje, nuostabios obels prieglobstyje, pasirodys muzikantai, poetai, menininkai iš visos Lietuvos.
Dauguma muzikantų yra klaipėdiečiai, tačiau festivalio geografija kur kas platesnė. Visus dalyvaujančius vienija kūrybinė ugnis, noras dalintis ir akustiškai atliekama sava kūryba. Gitara, pianinas, styginiai ir balsas yra pagrindiniai instrumentai, skambantys „Žalio Ošo“ scenoje. 
Festivalis „Ošas“ vyksta nuo 2018 m. dukart per metus – žiemą ir vasarą, tad būna Baltasis ir Žaliasis. Renginys neturi nuolatinės vietos ir keliauja po Klaipėdos senamiestį. Šįkart ošti nuspręsta žalioje senamiesčio oazėje, Bažnyčių g. 6, kurioje iki pat rudens „Ošo“ organizatoriai - VšĮ „Baltas Sodas“ - rengia ir festivalį – koncertų ciklą „Obuoliai prinoksta rudenį“. 
Renginys nemokamas ir atviras. Organizatoriai tvirtina, kad vietos ant pievos užteks visiems.
Daugiau informacijos: www.osas.lt 
Sausainiukai:

Svetainės baltassodas.lt funkcionalumui mes naudojame "Sausainukus". Tu gali pats nuspręsti leisti naudoti juos ar ne.