Moksleivių ir studentų dainuojamosios poezijos autorinės dainos festivalis-konkursas “Mažasis ošas”

Dainuojamoji poezija – muzikos žanras, kuriame labai svarbiu komponentu, svarbiausiu išpildymo akcentu laikomas dainos tekstas, jos turinys ir perteikimas.

Vieta: Klaipėdoje KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete, Baltojoje menėje. 

Laikas: Gegužės 11 d. 14 val. 

Festivalio-konkurso “Mažasis ošas” sąlygos:

 1. Konkursas skirtas 9-12 klasių moksleiviams ir studentams.
 2. Konkursui gali būti teikami 1-2 kūriniai gimtąja kalba (pasirodymo trukmė nesikeičia – 10 min.). 
 3. Turi būti atliekamos savos kūrybos (autorinės) dainos pagal lietuvių poetų ar rašytojų tekstus.
 4. Jei atliekamos 2 dainos, viena iš jų gali būti pilnai autorinė.(Ir žodžiai, ir muzika to paties autoriaus-atlikėjo). 
 5. Kūriniai atliekami tik akustiškai, nenaudojant elektrinių garso sustiprinimo priemonių. 
 6. Instrumentų pasirinkimas neribojamas (scenoje bus paruoštas pianinas)
 7. Atlikėjų skaičius scenoje neribojamas.
 8. Pasirodymo trukmė neturi viršyti 10 min. (įskaičiuojant pasiruošimą, nepriklausomai, kiek dainų – 1 ar 2 – atliks konkursantas/-ai).
 9. Atlikėjas privalo būti dainos autorius.
 10. Jei dainą atlieką grupė, vienas iš atlikėjų turi būti dainos autorius.
 11. Konkursas respublikinis.

Registracija iki gegužės 3 d., informaciją pildyti čia  https://forms.office.com/r/hB7kG3SC87?origin=lprLink arba  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Tel. nr. pasiteirauti: +370 678 13267 

Organizatoriai: VšĮ Baltas Sodas.

Konkurso partneriai: Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetas.

Dainuojamosios poezijos koncertas - Marių Ošas

Pirmą kartą Svencelėje, ant Kuršių marių kranto, kur kitapus matyti nuostabioji Neringa: Smiltynė, Juodkrantė bei didingos smėlio kopos, įvyks unikalus dainuojamosios poezijos koncertas. 

Svencelė – lietuviškoji Venecija, unikali vieta, pirma gyvenvietė ant vandens Lietuvoje, kur dera išskirtinė ramybė ir adrenalino jausmas. Po aktyvios dienos bandant „suvaldyti vėjus“ kviečiame į jaukų, įvairiomis emocijomis banguojantį autorinės dainos kūrėjų koncertą antro aukšto terasoje, kur visus, ten būsiančius, apglėbs muzikos ir gamtos dermė.

Į pirmąjį „Marių ošą“ Svencelėje atvyksta:

Darius Žvirblis – neabejotinai jo dainos patenka į Lietuvos bardų aukso fondą, jis ir grupės „Atika“, kuri gimė Klaipėdoje, lyderis, kiekvienais metais koncertuojantis didžiausiose Lietuvos kūrybos festivalių scenose. Dabar gyvena Vilniuje, tačiau visada grįžta į Pamario kraštą kviečiamas. 

Jonas Baltokas ir JieDu (Vilija ir Ramūnas Šepučiai) – aktoriai, skaitovai, muzikantai, turintys specifinį, melancholija ir ironija atskiestą sceninį humoro jausmą, įdomūs kartu ir atskirai. Jų repertuare dainuojamoji poezija, folkas, džiazas, svingas – sąskambiai, nuojautos, improvizacijos… Visi trys sako, jog svarbiausia, kad klausytojas taptų jų muzikinių šėlionių dalimi.

Živilė Mackevičiūtė – bardė iš Skuodo, išleidusi savo debiutinį albumą „Apie tikrovę“ bei laimėjusi Sauliaus Mykolaičio vardo premiją. Živilė kuria ir koncertuoja jau ne vienerius metus, per kuriuos spėjo aplankyti įvairias Lietuvos scenas bei pasirodyti kartu su garsiais Lietuvos bardais.

Gabrielė Pukelytė  ir Aistis Narušis susipažino per muziką, o tada muzika tapo vienu iš daugelio juos jungiančių gijų. “Abu matome prasmę kūryboje ir be proto ją branginame. Ji niekaip nepaleidžia mūsų. Norime pasidalinti tuo kas gyva mumyse”, - sako kūrėjai.

Alvydas Stalaučinskis – klaipėdietis poetas, bardas, kilęs iš Gargždų. Jo, po Europą keliaujančio baltu metaliniu slibinu, dainos, regis, gimę iš ilgesio.  Savuosius ilgesio ir švelnumo potyrius  jo kūryboje atpažįsta ir dainuojamosios poezijos klausytojai. Alvydo atliekama muzika priskirtina lietuviškos dainuojamosios poezijos klasikai.

Žydrė Adomaitienė – įvairiapusiška menininkė šilutiškė. Muzika ją lydi ir darbe, ir laisvalaikiu – kuria poeziją, dainas, yra išleidusi savo kūrybos kompaktinius diskus.  Naujausios hobis – tapyba. Koncertuose šia menų sinteze mielai dalinasi su atėjusiais į renginius.

Vieta: Aitvarų g. 41 

Svencelė, Klaipėdos raj. 

Terasa antrame aukšte (marios kaip ant delno😊)

Laikas:

Birželio 15 d., 19 val.

Trukmė: 3 val. 

Data: Liepos 13 d.

Vieta: KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto parkas - S. Nėries g. 5, Klaipėda (https://maps.app.goo.gl/TrQZ4KRkWjLoHEN1A)

Informacija:

www.osas.lt 

https://fb.me/e/f8lC05cg1

 

Baltas Ošas 2023 / Balto(S) Ošo pėdos

Pavadinimas: BALTO(S) OŠO PĖDOS

Data: gruodžio 9d. nuo 16 val.

Vieta: Malūno Loftas, Klaipėda, Gluosnių skg. 2a (https://goo.gl/maps/76fnvRofphmALGkA9)

Aprangos kodas: Ypatingi batai

🎶 Bardų, folk muzikos, dainuojamosios poezijos ir t.t. koncertas (nuo 17 val.):

Kamerinėje scenoje, akustiškai, tik gimtąja kalba.
Arti, atvirai, nuoširdžiai, šviežiai.

 • Jonas Baltokas ir tūravonės (gitara) – Klaipėda/Rusnė
 • Aras Plikšnys (gitara) - Šilutė
 • JieDu (gitara, smuikas) - Klaipėda
 • Živilė Mackevičiūtė ir Rugilė Staskevičiūtė (Gitara) – Skuodas/Vilnius
 • Mindaugas Valiukas ir Saulė (Gitara) – Vilnius/Klaipėda
 • Sergejus Treščenkinas (Gitara, pianinas) - Klaipėda
 • Justina ir Vytautas Kairiai (Gitara) - Klaipėda
 • Rolandas Kulikauskas (Gitara) - Jurbarkas
 • Alvydas Stalaučinskis (Gitara, fleita) - Klaipėda
 • Laurynas Žiedas - Vilnius
 • Greta Du - Vilnius
 • Evelina Dubauskaitė (Pianinas) - Raseiniai
 • Aurimas Liudvinovičius - Vilnius
 • Eternafolks (Pianinas, gitara, kanklės) - Vilnius

🫶 Poetinė diskusija "Žemė (ne)plokščia":

Nors įsitikinimas, kad Žemė apvali, galutinai įsitvirtino su Kristupo Kolumbo kelionių pabaiga, iki pat šių dienų tebegyvuoja sąmokslo teorija, esą mūsų planeta iš tiesų plokščia, o šis faktas – atidžiai slepiamas ir saugomas nuo pašalinių akių.
Kviečiame pritarti arba paneigti faktą dėl plokščiažemystės, pasitelkiant eilėraščius. Po 2 eilėraščius apie plokščią arba apvalią žemę kviečiame skaityti gruodžio 9 d. Malūno lofte. Norinčius skaityti eilėraščius, prašome rašyti Kristinai adresu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. iki gruodžio 5 d.
Daugiausiai publikos balsų surinkusį eilėraščių autorių,-ę apdovanosime.

Poetinės diskusijos organizatorė Kristina Norvilė

👠 Ypatingų batų rinkimai “Ženk per “Ošą” žingsnį platų, kad mažiau nuplėštum batų” :

Visi visi, kas tik turite kojas ir padus traukite iš spintų ar palėpių savo ypatinguosius batus, nes viso ošo metu vyks stilingiausių, gražiausių, kreiziškiausių, spalvočiausių, ryškiausių ir visokių kitokių … iausių batų konkursas: “Ženk per “Ošą” žingsnį platų, kad mažiau nuplėštum batų”. Nepriklausoma ir visai (ne)korumpuota ekspertų komisija vakaro gale pakvies išrinktuosius, kurie bus apdovanoti prizu “Palik ”Oše” savo pėdsaką “.

📸 Fotografijų konkursas „DAINUOJANTI FOTOGRAFIJA“ :

Jei susikoncentruoji į savo vidinę klausą, išgirsti, kad viskas, kas mus supa, skleidžia melodiją.
O kaip muziką perteikti vaizdu? Tai jau jūsų užduotis. Kviečiame priimti „Balto Ošo“ iššūkį ir uždainuoti / sugroti fotografijomis.
Skaitmeninius vaizdus siųskite Sondrai adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. iki gruodžio 8 dienos. Gruodžio 9 dieną laukiame jūsų „Malūno lofte“, - pasiklausysime, kokias melodijas skleidžia jūsų fotografijos. Pakviesime publiką balsuoti į batą už gražiausiai skambantį vaizdą. Daugiausiai publikos balsų surinkusių fotografijų autorius apdovanosime.

Fotografijos skambesio organizatorė Sondra Simana

Nemokamas

Renginį veda: Vilija Gruodytė-Šeputienė
Dizainerė: Eglė Radavičiūtė
Scenografė: Domilė Kirstukaitė
Garsistas: Jonas Baltokas

Informacija: www.osas.lt
Fcb: https://fb.me/e/2yxo9v5C9
Organizatoriai: www.baltassodas.lt

 

Projektai, renginiai

"Žalias Ošas" žalioje Klaipėdos oazėje senamiesčio vidury

 "Žalias Ošas" – tai dainuojamosios poezijos, akustinės muzikos ir kūrybos plačiąja prasme festivalis. Žalias, nes vyksta vasarą, gamtoje, pievoje, Klaipėdos centre, uždarame kieme, šalia 10 Tiltų kiemo kavinės (Bažnyčių g. 6) birželio 17 d. nuo 16 valandos. Ošas, nes atlikėjai iš visos Lietuvos susirenka paošti ten, kur ošiama ištisus metus – prie jūros.  
 
Koncertas yra atviras, nemokamas, o pristatoma kūryba - tik gimtąja kalba. Tai yra du pagrindiniai principai, kurių nuo 2018 laikosi organizatoriai - VšĮ "Baltas sodas".  
 
Šiais metais renginys pasižymi debiutantų gausa, jų beveik pusė visų scenoje būsiančių atlikėjų. Tiesa, šiuo atveju debiutantai - ne scenos, o Ošo renginių naujokai. Be jų bus galima išgirsti ir senbuvius: Joną Baltoką ir JieDu, Aldoną Stankutę (Vilnius), Alvydą Stalaučinskį, Rolandą Kulikauską (Jurbarkas), Milgintą Palubinskaitę, Dovilę Karpiūtę (Vilnius), Justiną ir Vytautą Kairius, kurie ir pradės koncertą ketvirtą valandą popiet. 
 
Renginyje fotografijų parodą pristatys sparčiai kylanti Lietuvoje fotografė - peizažistė Inga Radavičienė. 
 
Kiemelis, kuriame vyks Žalias Ošas, yra populiari kamerinių renginių vieta. Po koncerto,  21:30 val. toje pačioje erdvėje bus rodoma romantinė komedija „Tobulas pasimatymas", režisierius Robertas Razma. 
 
Toje pačioje erdvėje vyksta ir Klaipėdos Lėlių teatro stovyklėlės ir VšĮ "Baltas sodas" organizuojami  festivalio „Obuoliai prinoksta rudenį" koncertai.

Organizatoriai žada jaukią dainuojamosios poezijos popietę, į kurią kviečia ateiti su šeima, draugais, bičiuliais ir net augintiniais.
 
Daugiau informacijos www.osas.lt 
Dainuojamosios poezijos vakaras: iš ilgesio visa tai

Poetas Sigitas Parulskis, perfrazuodamas poetą Vytautą P. Bložę,  savo pirmąją poezijos knygą pavadino “Iš ilgesio visa tai”. 

Bardo Alvydo Stalaučinskio, kilusio iš Gargždų, po Europą keliaujančio baltu metaliniu slibinu, dainos, regis, taip pat gimę iš ilgesio. 

Alvydas yra ne tik baltojo slibino savininkas, bet ir sklandytojas, mėgstantis pasileisti per kalnų keteras ar praskristi išilgai besidriekiančios lygumos tam, kad dar kartą išgyventų apvalantį aukščio tikrumą. Nostalgiškas Alvydo baritonas išdainuoja ilgesio ir nepasiekiamų tolių tonacijas natūraliai, be įtampos, tarsi tai būtų tik dar vienas takas, kuriuo eidamas žmogus kažkada prisės ir atsigers vandens.

Alvydo Stalaučinskio dainuojamoji poezija įkvėpta jausminės patirties, sudėta į poetinės metaforos formas, sutelkta į balsinius niuansus, sukuria autentišką bardo pasaulio viziją, kurioje savuosius ilgesio ir švelnumo potyrius atpažįsta ir dainuojamosios poezijos klausytojai. 

Alvydo atliekama muzika techniškai priskirtina lietuviškos dainuojamosios poezijos klasikai. Jo kūrinio vertę lygiomis dalimis sudaro žodžiai, melodija ir balsas. 

Alvydo S. eilių galima rasti draugų sąsiuviniuose ir literatūriniame almanache “Baltija” (2018 m.).

... Mano mintys lyg alkanas šuo
Iš ugnies ištryškęs fontanas
O paskui čia dar dvejinas dienos
Nesibeldusios išvirkščios naktys
Ir tik žodžiai miegot atsisako
Tik atsiverčia knygos apakti
Tiktai vakaro stalas begarsis
Smelkias dūžiais į purviną kūną
Čia per daug nematytų raidžių
Tik tavęs per daug čia nebūna.

Meilės ilgesys, pažadų efemeriškumas, dūmai ir liūtys, atodūsiais išmatuoti skersgatviai... Būtų galima vardinti Alvydo S. romantinės pasaulėvokos vaizdinius, tačiau gražiausias ir labiausiai artimas bardui yra švelnaus ir liūdno rudens vaizdinys, kai dienos skaudžiai trumpėja, ilgesys stiprėja, o išeinanti šviesa atlapoja duris į prieš pat nugrimzdimą nuščiuvusį pasaulį.

Daugiau kaip prieš dešimt metų bardai Alvydas Stalaučinskis ir Jonas Baltokas koncertuodavo dviese. Bet, matyt, kaip daugeliui sceninių “šeimų”, atėjo išsiskyrimo momentas. Alvydas S. nenėrė į muzikinį šurmulį, gyveno tyliai, o, atėjus rudeniui, ką nors brūkštelėdavo sąsiuvinyje, o gal tik atminty. 

Alvydo S. pasirodymas šiemetiniame Klaipėdos dainuojamosios poezijos festivalyje “Obuoliai prinoksta rudenį” birželio 2 d. (penktadienį) 19 d. - tai galimybė pasinerti į nostalgiškai skaidrią vakarėjančios dienos atmosferą, paieškoti pasiklydusio savęs ir nustebti: gyvenimas yra gražus, kai jis ne tik gyvenamas, bet ir išdainuojamas.

Tai antrasis festivalio “Obuoliai prinoksta rudenį” koncertas. Festivalį organizuoja VšĮ “Baltas Sodas”, remia Klaipėdos miesto savivaldybė.

Teksto autorė Sondra Simana

 

Bilietai į Alvydo Stalaučinskio koncertą

Obuoliai prinoksta rudenį 2023 muzikos ir poezijos festivalis
 • 12 akustinių koncertų po atviru dangumi!
 • Akustinis, betarpiškas renginio formatas, profesionalūs atlikėjai, kokybiškas garsas.
 • Klaipėdos širdis, žalias kiemas, grynas oras. Besikeičianti dekoracija su metų laiku.
 • Patogi geografinė vieta, patogus automobilių parkavimas, istorinė Klaipėdos aplinka, visuomeninis transportas.
 • Galimybė patogiai sėdėti. 
 • 10 Tiltų kiemo virtuvė ir baras.
 • Draugiška aplinka draugiškiems augintiniams.
 • Abonementas į visus 12 koncertų kainuoja dvigubai pigiau.
 • Perkant bilietus internetu taikoma 20 proc nuolaida.
 • Galimybė pirkti internetu, grynais arba mokėti kortele.
 • Išrašome sąskaitas.
 • Loterijos ir akcijos prieš kiekvieną koncertą.

Bilietai SHOP.BALTASSODAS.LT

Festivalio programa:

 • Gegužės 28 d.  17 val.  Virgis Pupšys ir Gintas Litinskas *
 • Birželio 2 d. 19 val.  Alvydas Stalaučinskis **
 • Birželio 10 d. 17 val.  Justina ir Vytautas Kairiai **
 • Liepos 1 d.  17 val.  grupė ATIKA *
 • Liepos 7  d. 19 val. Remis Rančys *
 • Liepos 15  d. 17 val.   - Julijos Ritčik trio *
 • Liepos 29  d. 17 val. - Emilija Statinaitė, Viktorija, Živilė Mackevičiūtė *
 • Rugpjūčio 5  d. 17 val Giedrius ir Agnė Arbačiauskai *
 • Rugpjūčio 11  d. 19 val. -  Jonas Baltokas ir JieDu **
 • Rugpjūčio 13  d. 17 val. - Rokas Kašėta ir grupė *
 • Rugpjūčio 25 d. 19 val.  - Gytis ir Evelina Šimelioniai *

* Bilieto kaina 10 Eur

** Bilieto kaina 5 Eur

Projektai, renginiai

Pavadinimas: RYŠKIAI BALTAS OŠAS
Data: gruodžio 10d. nuo 16 val. 
Vieta: Malūno Loftas, Klaipėda, Gluosnių skg. 2a (https://goo.gl/maps/76fnvRofphmALGkA9
Aprangos kodas: „Ryškiai“

ryškiai groja: www.osas.lt
ryškiai skaito: www.osas.lt
ryškios parodos: www.osas.lt
ryškiausios dainos konkursas: www.osas.lt
ryškus aukcionas...

Ryškiai jokių rėmų.

Ryškiai gerai praleistas laikas.

Ryškiai bus nemokamas 

https://www.facebook.com/events/1295997094494495

Informacija: www.osas.lt

Organizatoriai: www.baltassodas.lt 

Partneriai: http://www.kvz.lt/about.html

Fotografija: Martynas Jankevičius 

Sausainiukai:

Svetainės baltassodas.lt funkcionalumui mes naudojame "Sausainukus". Tu gali pats nuspręsti leisti naudoti juos ar ne.